One hundred students in the district have been selected to perform in the Nassau Music Educators Association All-County Festival at LIU Post this winter.

This prestigious honor indicates that these student-musicians are among the top performers in Nassau County. Selection was based upon their New York State School Music Association solo evaluation scores and strong teacher recommendations.

The district congratulates the following students on this fine achievement:

Division 3 – 7th and 8th Grade:
Victoria Alcala – North High School – Choir
Princess Theresa Antoine – Memorial Junior High School – Choir
Robert Aresta – North High School – Choir
Selina Barnes – North High School – Choir
Jenna Boccasini – North High School – Choir
Victoria Calabrese – North High School – Choir
Jade Carbuccia – North High School – Choir
Ashton Casimir – North High School – Choir
Vincent Centore – North High School – Choir
Christina Chalmers – North High School – Choir
Corinne Charlot – North High School – Choir
Emmett Conway – Memorial Junior High School – Band
Amelia Cossentino – North High School – Band
Nina Crawford – North High School – Choir
Kailyn Fan – North High School – Orchestra
Brianna Farzatian – North High School – Choir
Derek Feliu – North High School – Choir    
Christopher Ferro – North High School – Choir
Bernadin Fleurima – North High School – Choir
Megan Gangi – North High School – Choir
Kaitlin Garofalo – North High School – Choir
Daniela Giberti – North High School – Choir
Joseph Gisonda – North High School – Choir
Alice Hackman – North High School – Choir
Katie Hawkins – North High School – Choir
Michael Higgins – Memorial Junior High School – Band
Miriam Hussain – North High School – Choir
Hannah Indiviglio – North High School – Jazz Band
Colleen Knoblach – North High School – Choir
Luiz Lemos – North High School – Choir
Matthew Manza – North High School – Choir
Kaithlyn Massiah – Memorial Junior High School – Orchestra
Miranda Menzies – South High School – Band    
Isabella Morales – North High School – Choir
Aniko Ouwendijk – North High School – Band
Evelyn Perez – Memorial Junior High School – Choir
Stephen Rettagliata – North High School  – Choir
Isabella Secaira-Cotto – South High School – Orchestra
Amanda Shaukat – Memorial Junior High School – Band
Keara St. Fort – North High School – Choir
Presley Stelle – North High School – Orchestra
Courtney Taylor – North High School – Choir
Jayden Times – North High School – Choir
Jessica Tsu – North High School – Jazz Band
Anna Westfall – North High School – Choir
Brandon Whipple – North High School – Choir
Wei Hsin Julia Yang – South High School – Choir
Brian Zhu – North High School – Choir

Division 4 – 9th and 10th Grade:
Naima Alakham – Memorial Junior High School – Choir
Alexander Brothers – Central High School – Choir
Angelica Celis – North High School – Choir
Jonathan Chen – North High School – Choir
Rose DioLallevi – North High School – Orchestra
Jessica Fornells – North High School – Band
Rahul Gopalakrishnan – Central High School – Choir
Jordan Herbert – South High School – Choir
James Jones – Central High School – Choir
Niki King – Memorial Junior High School – Choir
Jessica Ma – South High School – Orchestra
Nathaniel Morales – South High School – Choir
Kymani Nelson – South High School – Choir
Chinemerem Obichere – South High School – Choir
Ben Puca – Central High School – Orchestra
Nithin Seelan – North High School – Choir
Sophie Sheinin – South High School – Band
Lynette Soler – Memorial Junior High School – Orchestra
Nicholas Sossi-Romano – North High School – Choir
Alexander Trajan – Memorial Junior High School – Band
Aihra Villareiz – South High School – Choir    

Division 5 – 11th and 12th Grade:
Kristin Alli – Central High School – Women’s Chorus
Hope Atkins – South High School – Women’s Chorus
Monu Baiju – South High School – Mixed Chorus
Alina Castelluzzo – Central High School – Women’s Chorus
Kayla Diedrick – Central High School – Women’s Chorus
Thomas Elbert – North High School – Band
Annie Fitzgerald – Central High School – Women’s Chorus
Morgan Foster – North High School – Band
Maria Fredericks – South High School – Orchestra
William Freeman – North High School – Band
Emilie Genuard – North High School – Band
Madeline Grunin – Central High School – Band
Zi Jun Guo – North High School – Women’s Chorus
Leslie Ann Harrington – Central High School – Women’s Chorus
Adrianna Kapusta – North High School – Orchestra
Gina Maniscalco – North High School – Women’s Chorus
Nicholas Miller – North High School – Mixed Chorus
Christina Okafor – Central High School – Women’s Chorus
Andrew Riggio – Central High School – Band
Antonia Roth – Central High School – Women’s Chorus
Sabrina Roy – North High School – Women’s Chorus
Daniel Sanky – North High School – Band
Gabrielle Singh – South High School – Women’s Chorus
Ethan St. Fleur – Central High School – Mixed Chorus
Christina Steele – Central High School – Band
Megan Trentacosta – North High School – Women’s Chorus
Arianna Tzunum – Central High School – Orchestra
Sabrina Villela – South High School – Women’s Chorus
Monik Walters – Central High School – Women’s Chorus
Matthew Wang – North High School – Band
Allyce Yang – South High School – Orchestra